W Krakowie są przedszkola katolickie, które prowadzone są przez np. zgromadzenia zakonne. W naszym przypadku nie jesteśmy przedszkolem, które spełnia ten wymóg, aczkolwiek również oferujemy w naszej ofercie zajęcia z religii.

O tym, czy Twoje dziecko będzie miało zajęcia z religii w przedszkolu decydujesz Ty, jako rodzic.

Zajęcia z religii uczą życia opartego na fundamencie wiary w Boga, wprowadzają w świat wartości chrześcijańskich. W roku szkolnym 2019/2020 były prowadzone przez s. Dorotę Korcyl ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek św. Klary.

Przepisy ustawowe stanowią, że zajęcia z religii odbywają się na życzenie rodziców. W związku z tym w Przedszkolu High Five dla chętnych mogą zostać zorganizowane zajęcia z religii.

Po wyrażeniu zainteresowania religia w przedszkolu odbywać się będzie w wymiarze dwóch zajęć przedszkolnych po ok. 15 minut (dzieci 3-4-letnie) albo 30 minut (dzieci 5-6-letnie).

Jak wyglądają zajęcia? Zgodnie z Podstawą Programową Katechezy znaczną część czasu podczas nauczania religii dzieci w wieku przedszkolnym należy przeznaczyć na gry, zabawy, ćwiczenia oraz piosenki z wykonywaniem gestów, podczas których dzieci bawią się i uczą.

Nasza placówka znajduje się na terenie Parafii pw. Tadeusza Judy.
Więcej o parafii: http://www.parafiaczyzyny.pl/

Jeśli szukają Państwo przedszkola katolickiego to pragniemy wskazać, iż w naszej parafii istnieje takowe. Zlokalizowane jest na ul. Gałczyńskiego.