Zgodnie z podstawą programową co najmniej jedną piątą czasu (w przypadku młodszych dzieci – jedną czwartą czasu) dzieci spędzają w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp.
Podstawa programowa wymaga, aby były tam organizowane gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe czy ogrodnicze.

Czas wyjść na zewnątrz ma niezwykle ważny wymiar w życiu dziecka. Dzieci mogą nie tylko świetnie bawić się na placach zabaw, ale i odkrywać niezwykłe miejsca.

W przedszkolu High Five wykorzystywany będzie własny ogródek, położony przy przedszkolu oraz położone niecałe 200 metrów dwa wielkie place zabaw w Wiśniowym Sadzie.
Ponadto niedaleko przedszkola znajdują się Łąki Nowohuckie (500 metrów) i boisko KS Albertus (750 metrów).

Kraków - Teatr Ludowy
Źródło: Fred Romero, Kraków – Teatr Ludowy, https://www.flickr.com/photos/129231073@N06/25910102781/, (dostęp: 25.03.2019).

W niedalekiej okolicy znajduje się wiele interesujących miejsc, które chcemy, aby dzieci poznały w ramach krótkich wycieczek. Są to m.in.:

• Nowohuckie Centrum Kultury,
  • Muzeum PRL-u,