Nieprzypadkowa lokalizacja

Przedszkole zlokalizowano na os. Kolorowym przy ul. Boruty-Spiechowicza w Krakowie. Wybór tej lokalizacji jest nieprzypadkowy. Kierowaliśmy się:

• dużą ilością zieleni,
  • dobrym, szybkim dojazdem (w tym komunikacją miejską),
  • samodzielnym budynkiem z działką, która można przeznaczyć na ogródek i plac zabaw,
  • ogólnodostępnymi miejscami parkingowymi,
  • kompleksami handlowymi, gdzie będzie można przy okazji odbioru dziecka zrobić zakupy,
  • bazą sportową (zwłaszcza zależało nam na basenie),
  • bazą kulturalną (kino, teatr, muzea),
  • konkurencją.

Nasza lokalizacja spełnia wszystkie wyżej wymienione wymogi. Szczegóły poniżej 🙂

Legenda do mapy Google:

• Pomarańczowe serce- tu jesteśmy 🙂
  • Pomarańczowe gwiazdki – okoliczne duże place zabaw
  • Czerwone domki – sklepy dyskontowe i hipermarkety (np. Centrum Handlowe Czyżyny, Biedronka i Lewiatan)
  • Niebieski trójkąt – przystanki tramwajowe/autobusowe (np. Przystanek Kolorowe, Rondo Czyżyńskie, Plac Centralny i Os. Zgody)
  • Żółte koło – baseny
  • Biały romb – urzędy i instytucje (np. NCK, ZUS, Urząd Miasta Krakowa czy Przychodnia POZ)

Oddalenie od ulicy. Otoczenie terenem zielonym

Lokal nie znajduje się tuż przy ulicy, ale w odpowiednim oddaleniu przy terenie zielonym, wśród niskiej zabudowy (kameralność i zaciszność), a także w okolicach Parku Wiśniowy Sad (ok. 2,73 ha) i placu zabaw na os. Kolorowym.  Park został odnowiony w 2017 roku i jest dumą tego osiedla. Zobacz zdjęcia parku – w Gazecie Krakowskiej – link.

Własny plac zabaw

Częścią oferty przedszkola jest nasz plac zabaw, który znajduję się bezpośrednio przy przedszkolu. Liczy około 4 ary. Znajdują się na nim drzewa, które nadają temu miejscu wyjątkowy nastrój :).

Inne tereny zielone

Kilka minut spacerem od przedszkola znajduje się Park Wiśniowy Sad. Jest to park o powierzchni 2,73 ha na osiedlu Kolorowym. Posiada dwa duże place zabaw, które będą nie lada gratką dla przedszkolaków.
To nie jedyne elementy zielonego krajobrazu, które znajdują się w pobliżu. Nieopodal, bo zaledwie kilka minut drogi znajdują się jeszcze dwa duże place zabaw. Warto także wspomnieć o Łąkach Nowohuckich (57 ha, Plantach Bieńczyckich (16,8 ha) i ogromnym Parku Lotników (60 ha), którego atrakcją jest m.in. fontanna. A to nie wszystko, bo są jeszcze i inne parki – Szwedzki, Ratuszowy, Stefana Żeromskiego czy nad Zalewem Nowohuckim.
Te miejsca są na wyciągnięcie ręki i nasze przedszkolaki z pewnością do nich zajrzą nie raz!

Źródło: 3052884 © Andrey Kiselev – Dreamstime.com.

Dojazd. Komunikacja miejska

W przypadku przedszkola istotne znaczenie ma dogodny dojazd. Trzeba wskazać, iż takowy jest atutem niniejszej lokalizacji.  Chodzi tu o fakt, że al. Jana Pawła II należy w tym miejscu do ulic, które nie korkują się, a stanowią drogę, która pozwala szybko pokonywać wskazane odległości między Starym Miastem, Czyżynami a dalszą częścią Nowej Huty.

Atutami jest bliskość komunikacji miejskiej, gdyż przystanek jest zaledwie ok. 150 metrów od lokalu. Ta odległość dzieli przedszkole od al. Jana Pawła II, jednej z najważniejszych ulic w Krakowie. Al. Jana Pawła II to ulica, która swój początek ma na Wieczystej (skrzyżowanie z Lema, Meissnera i Mogilską), a koniec przy skrzyżowaniu z ul. Klasztorną, Bulwarową i Ptaszyckiego. Oznacza to, że jest to główna arteria komunikacyjna łącząca Stare Miasto z Nową Hutą. Oznacza to, że tą drogą do pracy dociera ogromna rzesza Krakowian

Otoczenie handlu

Przedszkole znajduje się tuż obok przystanku tramwajowego i autobusowego (przystanek os. Kolorowe) , w sąsiedztwie kompleksu handlowego (m.in. Bank Pekao, Lewiatan, Biedronka), w którym mieści się firma cateringowa (Jadłodania u Jana). Dzięki temu rodzic ma możliwość przy okazji zakupy, jak i np. zakupić posiłek, jeśli nie zdążył tego zrobić w domu.
W niedalekiej odległości znajdują się także Centrum Handlowe Czyżyny, Tomex czy Centrum Handlowe M1.

Baza sportowa

W sąsiedztwie znajduje się bardzo dobra baza sportowa, tj. Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych i Międzyszkolny Basen Pływacki, , na którym znajduje się basen i sala gimnastyczna. Przedszkole planuje zorganizować także na tych obiektach zajęcia dodatkowe dla dzieci z zakresu pływania. Ponadto niedaleko znajduje się boisko KS Albertus. Zabawa dzieci na boisku piłkarskim także stanowić będzie interesujące urozmaicenie pobytu dzieci w przedszkolu.

Baza kulturalna

W okolicy przedszkola aż roi się od całego spectrum rozmaitych, interesujących obiektów kulturalnych. Jest to bowiem tylko kilkaset metrów od słynnego Placu Centralnego im. Ronalda Reagana. Do najważniejszych obiektów w bliskiej okolicy zalicza się:

• Nowohuckie Centrum Kultury,
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych,
  • byłe Kino Świt,
  • Muzeum Historyczne Miasta Krakow os. Słoneczne 16,
  • Teatr Ludowy,
  • Muzeum Czynu Zbrojnego,
  • Kino Studyjne Sfinks.

Konkurencja a jakość

Obok naszego przedszkola znajdują się także i inne przedszkola – publiczne (samorządowe) i niepubliczne. Uważamy, że nie należy obawiać się konkurencji, gdyż kluczowe znaczenie dla Państwa ma prawo wyboru. Z naszej strony pragniemy zaproponować wysoką jakościowo ofertę, która ma równać ma do najlepszych przedszkoli niepublicznych w Krakowie, a nawet je przewyższać dzięki wprowadzonym prekursorskim rozwiązaniom (np. odsmogowane przedszkole, codzienny j. angielski z lektorem, dodatkowa sala zajęciowa).
Jednakże w pełni rozumiemy, jeżeli mają Państwa na uwadze możliwie najniższą cenę, gdyż tą nie możemy się równać z placówkami publicznymi (mają zdecydowanie wyższą subwencję oświatową z Urzędu Miasta Krakowa). W efekcie jeśli Państwo nie zdecydują się na zapisanie dziecka to nas, to prosimy o pamiętanie o naszych zajęciach dodatkowych.