Najczęściej zadawane pytania


Czy przedszkole jest otwarte?

Tak, działamy od września 2019 roku.

Ile będzie wychowawców?

W każdej grupie będzie zatrudnionych po 2 wychowawców. Ponadto zatrudniona zostanie asystentka wychowawcy (pomoc).

Ile będzie dzieci w grupie?

W przedszkolu w 3 salach, które mogą pomieścić ponad 70 dzieci zostaną uruchomione w roku przedszkolnym 2019/2020 dwie główne grupy, które mają przyjąć razem planowo około 36 dzieci. W efekcie uznaliśmy, że grupy liczyć będą maksymalnie do 18 dzieci. Grupy będą dzielić się na czas zajęć dydaktycznych na podgrupy, by dzieci zarówno spędzały czas w większych, jak i mniejszych grupach.

W jakich godzinach jest czynne przedszkole?

7:00-18:00 to standardowe godziny pracy przedszkola. Jednakże po indywidualnych ustaleniach już od 6:30 będzie dostępny pracownik w placówce, byś mógł zaprowadzić Twoje dziecko wcześniej. Także, gdy pracujesz dłużej jest możliwość, by Twoje dziecko zostało zaopiekowane po godzinie 18:00 – skontaktuj się z Nami w tej sprawie.

Czy planowane są wycieczki?

Tak, wycieczki to bardzo ważny element w pracy przedszkola. Twoje dziecko będzie odkrywać przede wszystkim Kraków i jego niezwykłe miejsca, w tym Nową Hutę.

“Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie. A boć nie śliczne Te wioski liczne? Ten kraj kochany?….

Ile będzie posiłków i w jakich porach?

Przewidujemy 4 smaczne, zdrowe posiłki dziennie, o 8:00, o 10:00, o 12:00 i o 15:00. Godziny mogą ulec zmianie w zależności od organizacji pracy przedszkola.

Jakie zajęcia dodatkowe będą odbywać się w przedszkolu?

Zapraszamy do działu: zajęcia dodatkowe.

Czy dzieci będą leżakować?

Tak, jest to zalecane, aczkolwiek nie jest to przymusowe.  Obecnie leżakuje w naszym przedszkolu jedynie 10% dzieci. Dzieci, które nie śpią mają w naszym przedszkolu prawo wyboru innej formy odpoczynku. Zapraszamy do rozmowy o Państwa dziecku i jego potrzebach.

Jak często będzie język angielski?

Codziennie. Zajęcia będą prowadzone przez lektora języka angielskiego. Ponadto dzieci będą miały organizowane spotkania z native’m.

Ile kosztuje wyżywienie?

Kwota została ustalona i wynosi 14,00 zł za pełne wyżywienie. W jego skład wchodzi śniadanie (1,50 zł), II śniadanie (1 zł), obiad (10 zł) i podwieczorek (1,50 zł). W ciągu roku 2020 planujemy przy odpowiedniej ilości dzieci uczęszczających do przedszkola utworzenie własnej kuchni.

Czy można uzyskać jakąś zniżkę z czesnego?

Zapraszamy do działu: Opłaty.