Najczęściej zadawane pytania


Czy przedszkole jest otwarte?

Tak, działamy od września 2019 roku.

Czy przedszkole ma plac zabaw?

Od września 2020 roku przy przedszkolu będzie funkcjonować plac zabaw położony na  blisko 4 arowej działce. Plac zabaw jest ogrodzony i posiada ciekawe atrakcje, które przygotowaliśmy dla Państwa Dzieci. Jesteście ciekawi – zobaczcie :).

Ile jest wychowawców?

W każdej grupie będzie zatrudnionych po 2 wychowawców. Ponadto zatrudniona zostanie asystentka wychowawcy (pomoc).

Ile jest dzieci w grupie?

W przedszkolu w 3 salach, które mogą pomieścić ponad 70 dzieci zostaną uruchomione w roku przedszkolnym 2020/2021 będą trzy grupy, które liczyć będą maksymalnie do 18 dzieci*.

* 18 dzieci to liczba, która może zostać przekroczono z powodu zapisu dodatkowo rodzeństwa dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola.

W jakich godzinach jest czynne przedszkole?

7:00-18:00 to standardowe godziny pracy przedszkola.

Jednakże po indywidualnych ustaleniach już od 6:30 będzie dostępny pracownik w placówce, byś mógł zaprowadzić Twoje dziecko wcześniej. Także, gdy pracujesz dłużej jest możliwość, by Twoje dziecko zostało zaopiekowane po godzinie 18:00 – skontaktuj się z Nami w tej sprawie.

Czy planowane są wycieczki?

Tak, wycieczki to bardzo ważny element w pracy przedszkola. Twoje dziecko będzie odkrywać przede wszystkim Kraków i jego niezwykłe miejsca, w tym oczywiście Nową Hutę – tą znaną i nieznaną ;).

“Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie. A boć nie śliczne Te wioski liczne? Ten kraj kochany?….

Ile będzie posiłków i w jakich porach?

Przewidujemy 4 smaczne, zdrowe posiłki dziennie, o 8:30, o 11:00, o 12:30 i o 15:15.

Godziny mogą ulec zmianie w zależności od bieżącej organizacji pracy przedszkola.

Jakie zajęcia dodatkowe będą odbywać się w przedszkolu?

Zapraszamy do działu: zajęcia dodatkowe.

Czy dzieci będą leżakować?

Tak, jest to zalecane, aczkolwiek nie jest to przymusowe.  Obecnie leżakuje w naszym przedszkolu jedynie 5-10% dzieci. Dzieci, które nie śpią mają w naszym przedszkolu prawo wyboru innej formy odpoczynku. Zapraszamy do rozmowy o Państwa dziecku i jego potrzebach.

Jak często będzie język angielski?

Codziennie. Zajęcia będą prowadzone przez lektora języka angielskiego. Ponadto dzieci będą miały organizowane spotkania z native’m.

Ile kosztuje wyżywienie?

Kwota została ustalona i wynosi 14,00 zł za pełne wyżywienie. W jego skład wchodzi śniadanie (1,50 zł), II śniadanie (1 zł), obiad (10 zł) i podwieczorek (1,50 zł).

Do końca roku 2020 planujemy przy odpowiedniej ilości dzieci uczęszczających do przedszkola utworzenie własnej kuchni.

Czy można uzyskać jakąś zniżkę z czesnego?

Zapraszamy do działu: Opłaty.