Najczęściej zadawane pytania


Kiedy będzie otwarte przedszkole?

Od 2 września (poniedziałek). Przed rozpoczęciem roku szkolnego zaprosimy dzieci na Dzień Otwarty, jak i Półkolonie w sierpniu 2019 r.

Ile będzie wychowawców?

W każdej grupie będzie zatrudnionych po 2 wychowawców. Ponadto zatrudniona zostanie asystentka wychowawcy (pomoc).

Ile będzie dzieci w grupie?

W przedszkolu w 3 salach, które mogą pomieścić ponad 70 dzieci zostaną uruchomione w roku przedszkolnym 2019/2020 dwie główne grupy, które mają przyjąć razem planowo około 40-45 dzieci. W efekcie uznaliśmy, że grupy liczyć będą maksymalnie 20-25 dzieci. Grupy będą dzielić się na czas zajęć dydaktycznych na podgrupy liczące około 10-13 dzieci, by dzieci zarówno spędzały czas w większych, jak i mniejszych grupach.

 

W jakich godzinach będzie czynne przedszkole?

7:00-18:00 to standardowe godziny pracy przedszkola. Jednakże po indywidualnych ustaleniach już od 6:30 będzie dostępny pracownik w placówce, byś mógł zaprowadzić Twoje dziecko wcześniej. Także, gdy pracujesz dłużej jest możliwość, by Twoje dziecko zostało zaopiekowane po godzinie 18:00 – skontaktuj się z Nami w tej sprawie.

Czy planowane są wycieczki?

Tak, wycieczki to bardzo ważny element w pracy przedszkola. Twoje dziecko będzie odkrywać przede wszystkim Kraków i jego niezwykłe miejsca, w tym Nową Hutę.

“Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie. A boć nie śliczne Te wioski liczne? Ten kraj kochany?….

Ile będzie posiłków i w jakich porach?

Przewidujemy 4 smaczne, zdrowe posiłki dziennie, o 8:00, o 10:00, o 12:00 i o 14:30. Godziny mogą ulec zmianie w zależności od organizacji pracy przedszkola.

Jakie zajęcia dodatkowe będą odbywać się w przedszkolu?

Zapraszamy do działu: zajęcia dodatkowe.

Czy dzieci będą leżakować?

Tak, jest to zalecane, aczkolwiek nie jest to przymusowe. Właśnie dlatego przewidzieliśmy trzecią salę. Dzieci, które nie śpią mają w naszym przedszkolu prawo wyboru formy odpoczynku. Zapraszamy do rozmowy o Państwa dziecku i jego potrzebach.

Jak często będzie język angielski?

Codziennie. Zajęcia będą prowadzone przez lektora języka angielskiego. Ponadto dzieci będą miały organizowane spotkania z native’m.

Ile kosztuje wyżywienie?

Kwota nie została jeszcze ustalona (trwają negocjacje z 3 firmami cateringowymi), ale będzie wynosić maksymalnie 14,00 zł.

Czy można uzyskać jakąś zniżkę z czesnego?

Zapraszamy do działu: Opłaty.