Od strony zachodniej i północnej przedszkole otoczone jest zielenią parkową, która charakterystyczna jest dla całego osiedla Kolorowego. Znaczna ilość drzew nadaje temu miejscu wyjątkowy wymiar i sprawia, że jest to zaciszne miejsce, choć położone tuż obok serca Nowej Huty.

Przy przedszkolu powstał ogrodzony plac zabaw (na zdjęciu poniżej obraz, zanim powstał) wraz z nimi, na również ogrodzonej przestrzeni czekać będzie na dzieci przedszkolny ogródek. Na naszym terenie znajdą Państwo kilka rożnych gatunków drzew. Dzięki temu nasz plac i ogród będą posiadać odpowiednie zacienie terenu, które pozwoli dzieciom na zabawę także w godzinach większego nasłonecznienia.

Przedszkole High Five posiada łącznie przy budynku liczącą około 7 ary działkę (w tym blisko 4 ary powierzchni biologicznie czynnej), na której zlokalizowany zostanie również ogrodzony miniogródek.

Trzy strefy

Zgodnie ze specjalnie na ten cel przygotowanym architektonicznym projektem koncepcyjnym znajduje się tu podział na różne strefy. Do najciekawszych zalicza się strefa ogrodnicza, gdzie dzieci będą mogły posadzić różne warzywa i rośliny, jak np. kwiaty.

Obok niej polecamy część edukacyjną i rekreacyjną dla zabaw swobodnych. W przedszkolnym ogródku nie mogło zabraknąć piaskownicy, huśtawek i zjeżdżalni. Nasza cześć rekreacyjna składa się także ze statku pirackiego i innych atrakcji – zobacz jakich.

Zewnętrzny plac zabaw

Utworzenie przy przedszkolu zewnętrznego placu zabaw pozwala na realizację podstawy programowej także poza budynkiem przedszkola.
Przykładowo dzieci w czasie, gdy oczekują na odbiór rodziców nie muszą przebywać wyłącznie na terenie budynku przedszkola, ale mogą znajdować się w ogródku. Jednocześnie fakt, że przestrzeń ogródka jest podzielona i znajduje się po różnych stronach budynku pozwala na to, by dzieci z różnych grup mogły korzystać z niej w mniejszych grupach, niezależnie od siebie.