Od strony zachodniej i północnej przedszkole otoczone jest zielenią parkową, która charakterystyczna jest dla całego osiedla Kolorowego. Znaczna ilość drzew nadaje temu miejscu wyjątkowy wymiar i sprawia, że jest to zaciszne miejsce, choć położone tuż obok serca Nowej Huty.

 

 

 

 

 

 

 

Przedszkole High Five posiada tuż przy budynku liczącą około 3 ary działkę, na której zlokalizowany zostanie ogrodzony miniogródek.

Trzy strefy

Zgodnie ze specjalnie na ten cel przygotowanym architektonicznym projektem koncepcyjnym znajduje się tu podział na różne strefy. Do najciekawszych zalicza się strefa ogrodnicza, gdzie dzieci będą mogły posadzić różne warzywa i rośliny, jak np. kwiaty. Obok niej polecamy część edukacyjną i rekreacyjną dla zabaw swobodnych. W przedszkolnym ogródku nie mogło zabraknąć piaskownicy, huśtawek i zjeżdżalni.

Preschool Veggie Picking Field Trip

Źródło: Zdjęcie ilustracyjne. Autor: Peter & Joyce Grace Follow,
Preschool Veggie Picking Field Trip, https://www.flickr.com/photos/gracefamily/4093759762, (dostęp: 25.03.2019).

Wewnętrzny plac zabaw

Utworzenie przy przedszkolu wewnętrznego placu zabaw będzie pozwalało na realizację podstawy programowej także poza budynkiem przedszkola.
Przykładowo dzieci w czasie, gdy oczekują na odbiór rodziców nie muszą przebywać wyłącznie na terenie budynku przedszkola, ale mogą znajdować się w ogródku. Jednocześnie fakt, że przestrzeń ogródka jest podzielona i znajduje się po różnych stronach budynku pozwala na to, by dzieci z różnych grup mogły korzystać z niej w mniejszych grupach, niezależnie od siebie.

Maria ducked into a little housePreschool Veggie Picking Field Trip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Zdjęcie ilustracyjne. Autor: oddharmonic, Maria ducked into a little house, https://www.flickr.com/photos/oddharmonic/5185431186, (dostęp: 23.03.2019) (z lewej) i zdjęcie ilustracyjne. Autor: Peter & Joyce Grace Follow, Preschool Veggie Picking Field Trip, https://www.flickr.com/photos/gracefamily/4092995833, (dostęp: 25.03.2019) (z prawej).