Piłka nożna i futsal w przedszkolu!

Piłka nożna

Przedszkole High Five stawia na promocję aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe. Pod okiem instruktora piłki nożnej dzieci mają możliwość świetnej zabawy z piłkami.

Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski to idole zarówno przedszkolaków. Kto wie, czy wśród przedszkolaków High Five nie kryje się talent sportowy, który będzie głośny na cały świat?

Przy okazji świetnej zabawy piłkarskiej pokazujemy, że kształtujemy u dzieci m.in. wieloaspektowy rozwój (np. koordynacja ruchowa), propagowanie aktywności fizycznej, zdrowy tryb życia (wzmacnianie potrzeby ruchu), ale i współpracę zespołową. Dzieci odkrywają fenomen piłki nożnej, zarówno w klasycznym, jak i futsalowym wydaniu.

Futsal

Dlaczego futsal?

Futsal jest dynamiczną odmianą piłki nożnej, kształtuje pewność siebie i umiejętność szybszego podejmowania decyzji.  Choć nie jest tak popularny, jak piłka nożna, to stanowi coraz popularniejszą odmianę piłki nożnej. Co więcej tacy znakomici piłkarze, jak Ronaldinho, Neymar czy Coutinho zanim zostali gwiazdami piłkarskimi przecierali szlaki właśnie w futsalu.

Poniżej prezentujemy przykładowe nagranie, jak wygląda praca z dziećmi na zajęciach futsalowych.

Gra zdaniem wielu jest o wiele bardziej emocjonująca i ciekawsza. Kontakt w tej odmianie piłkarskiej jest zdecydowanie częstszy niż w tradycyjnej piłce nożnej. Gra się inną piłką, a także według odmiennych zasad (np. zatrzymywany czas gry, inne wymiary boiska i bramek oraz liczby zawodników). Gra uczy precyzji oraz współpracy w grupie, a przy tym zapewnia świetną zabawę.

Przedszkole High Five stawia na promocję aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe, dlatego w naszym przedszkolu staramy się poprzez różne gry i zabawy dla najmłodszych wprowadzać je do niego.

Zajęcia futsalowe to element prekursorski. Nie znajdą go Państwo w innych przedszkolach, aczkolwiek nie oznacza to, że i tam nie zapuka, gdyż futsal stale się rozwija i jest to tylko kwestia czasu.

Zajęcia futsalowe w High Five dostosowane są do wieku dzieci. Tym samym inne zajęcia dedykowane są 3-latkom, a inne starszym dzieciom, które realizowane są w oparciu o metodologię bazującą na wprowadzaniu np. ćwiczeń zadaniowych, aby kształtowały się takie cechy jak: pewność siebie i szybsze podejmowanie decyzji. To wszystko związane jest jednak z ogólnym rozwojem dzieci i tym samym ich koordynacji ruchowej.

Wybierz sport!

Podsumowując przy okazji świetnej zabawy piłkarskiej i futsalowej pokazujemy, że:

  • kształtujemy u dzieci m.in. wieloaspektowy rozwój (np. koordynacja ruchowa),
  • propagujemy aktywność fizyczną,
  • propagujemy zdrowy tryb życia (wzmacnianie potrzeby ruchu),
  • wspierany współpracę zespołową.