W przedszkolu przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć i warsztatów.

W ramach Podstawy Programowej zapewniamy zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego, a także religii (dla chętnych) oraz nadzór specjalistyczny w zakresie terapii pedagogicznej, logopedycznej i psychologicznej.

Realizacja samej Podstawy Programowej to nie wszystko.  Chcąc w pełni zapewniać dzieciom wieloaspektowy rozwój gwarantujemy organizację różnorodnych i interesujących zajęć i warsztatów.

Poniżej przykładowa lista zajęć przewidzianych w ramach czesnego:

Warsztaty plastyczne

Poza standardową ofertą zajęć plastycznych, które oferuje przedszkole przewidziano także warsztatowe zajęcia dodatkowe w ramach oferty Recycling Art. Zajęcia plastyczne Recycling Art z elementami sensoplastyki to zajęcia twórcze dla dzieci w oparciu o rozwiązania „recyklingowe”, ale nie tylko. To, co najciekawsze, iż łączą one rozmaite materiały w niekonwencjonalny sposób. Zajęcia uczą dzieci różnych technik i form pracy plastycznej oraz odmiennych faktur materiałów plastycznych. W efekcie mamy do czynienia z połączeniem tworzenia z doświadczaniem otaczającego świata. Kolorowe warsztaty artystyczne prowadzone są w formie zabawy ze sztuką mają na celu rozwój i pobudzanie kreatywności dzieci. Zajęcia mają na celu zaciekawić, rozwinąć wyobraźnie, myślenie twórcze, kreatywność i twórczy potencjał poprzez działanie w praktyce, a także wrażliwość na kolor.

Warsztaty taneczne

Celem zajęć jest zainteresowanie dzieci tańcem. Warsztaty realizowane są w formie zabawy, a w szczególności poprzez rozwijanie ich twórczej aktywności, wyobraźni oraz muzykalności. Od wieku dzieci i ich stopnia zaawansowania uzależniony jest dobór stopnia zaawansowania tańców i zabaw tanecznych. Dzieci na warsztatach tanecznych poprzez zabawę kształcą m.in. dobre poczucie rytmu, koordynacji ruchowej czy umiejętności współdziałania w grupie. A to nie wszystko!  Więcej szczegółów niebawem!

Warsztaty piłkarskie

Piłka nożna w przedszkolu! Przedszkole High Five stawia na promocję aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe. Pod okiem instruktora piłki nożnej dzieci mają możliwość świetnej zabawy z piłkami.

Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski to idole zarówno przedszkolaków. Kto wie, czy wśród przedszkolaków High Five nie kryje się talent sportowy, który będzie głośny na cały świat?

Przy okazji świetnej zabawy piłkarskiej pokazujemy, że kształtujemy u dzieci m.in. wieloaspektowy rozwój (np. koordynacja ruchowa), propagowanie aktywności fizycznej, zdrowy tryb życia (wzmacnianie potrzeby ruchu), ale i współpracę zespołową. Dzieci odkrywają fenomen piłki nożnej, zarówno w klasycznym, jak i futsalowym wydaniu.

Warsztaty futsalowe

Dlaczego futsal?

Futsal jest dynamiczną odmianą piłki nożnej, kształtuje pewność siebie i umiejętność szybszego podejmowania decyzji.  Choć nie jest tak popularny, jak piłka nożna, to stanowi coraz popularniejszą odmianę piłki nożnej. Co więcej tacy znakomici piłkarze, jak Ronaldinho, Neymar czy Coutinho zanim zostali gwiazdami piłkarskimi przecierali szlaki właśnie w futsalu. Poniżej prezentujemy przykładowe nagranie, jak wygląda praca z dziećmi na zajęciach futsalowych.

Gra zdaniem wielu jest o wiele bardziej emocjonująca i ciekawsza. Kontakt w tej odmianie piłkarskiej jest zdecydowanie częstszy niż w tradycyjnej piłce nożnej. Gra się inną piłką, a także według odmiennych zasad (np. zatrzymywany czas gry, inne wymiary boiska i bramek oraz liczby zawodników). Gra uczy precyzji oraz współpracy w grupie, a przy tym zapewnia świetną zabawę.

Przedszkole High Five stawia na promocję aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe, dlatego w naszym przedszkolu staramy się poprzez różne gry i zabawy dla najmłodszych wprowadzać je do niego.

Zajęcia futsalowe to element prekursorski. Nie znajdą go Państwo w innych przedszkolach, aczkolwiek nie oznacza to, że i tam nie zapuka, gdyż futsal stale się rozwija i jest to tylko kwestia czasu.

Zajęcia futsalowe w High Five dostosowane są do wieku dzieci. Tym samym inne zajęcia dedykowane są 3-latkom, a inne starszym dzieciom, które realizowane są w oparciu o metodologię bazującą na wprowadzaniu np. ćwiczeń zadaniowych, aby kształtowały się takie cechy jak: pewność siebie i szybsze podejmowanie decyzji. To wszystko związane jest jednak z ogólnym rozwojem dzieci i tym samym ich koordynacji ruchowej.

Podsumowując przy okazji świetnej zabawy futsalowej pokazujemy, że:

• kształtujemy u dzieci m.in. wieloaspektowy rozwój (np. koordynacja ruchowa),
  • propagujemy aktywność fizyczną,
  • propagujemy zdrowy tryb życia (wzmacnianie potrzeby ruchu),
  • wspierany współpracę zespołową.

Warsztaty ceramiczne

W przedszkolu High Five proponujemy udział dzieci w interesujących warsztatach ceramicznych. Mali artyści wykonując ćwiczenia manualne rozwijają nie tylko swoje dłonie, ale celem zajęć jest również rozwój twórczości dziecka i poszerzanie jego horyzontów myślowych poprzez pobudzenie wyobraźni w pracy z glinianymi materiałami.

Warsztaty z robotyki

Zajęcia z robotyki w Przedszkolu High Five to kolejna znakomita okazja do rozwinięcia u dziecka kompetencji. Tym razem nacisk kładziony jest na zdolności techniczne i informatyczne u młodych konstruktorów. Warsztaty z robotyki stanowią okazję do kształcenia wyobraźni przestrzennej i twórczego myślenia przedszkolaka, które pozwala na lepsze zrozumienie świata przedmiotów ścisłych. W robotyce upatrujemy również kontaktu dziecka z nowoczesnymi technologiami. Te są współcześnie nieodłącznym elementem życia człowieka XXI wieku.

oraz inne (m.in. teatrzyki, imprezy okolicznościowe czy wycieczki).

Poniżej lista zajęć przewidzianych poza czesnym (dla chętnych):

Nauka pływania (basen)

Zajęcia z języka niemieckiego

Zajęcia indywidualne z logopedą

i inne w razie życzeń i zainteresowania.

Zajęcia sobotnie dla chętnych:

Saturday Class

Kindergarten am Samstag