Leżakowanie w przedszkolu – za czy przeciw?

Trafiliśmy na ciekawy demotywator na temat leżakowania. Może zadają sobie Państwo pytanie czy dzieci będą leżakować w Przedszkolu High Five?

Temat jest pozornie kontrowersyjny. Kluczowe jest tu dobro dziecka i należy podejmować decyzje indywidualne.
Chcemy podkreślić, że leżakowanie jest zalecane, zwłaszcza dla najmłodszych, aczkolwiek nie jest to przymusowe. Bierzemy tu pod uwagę Państwa zdanie i Państwa dzieci.

Dlaczego dzieci odnoszą korzyść z leżakowania? Otóż zmęczone dotychczasowymi zajęciami, nabierają wówczas siły i energii na następne godziny.
Brak snu w ramach leżakowania może spowodować to, że dzieci, które nie przespały się choćby chwilę w ciągu dnia, po powrocie do domu będą np. marudne czy płaczliwe.

To właśnie dlatego przewidzieliśmy trzecią salę. Dzieci, które nie śpią mają w naszym przedszkolu prawo wyboru formy odpoczynku. Chodzi bowiem o to, żeby dziecko odpoczęło trochę, wyciszył się i pozwoliło na chwilę wytchnienia swojemu układowi nerwowemu. Może to zrobić np. czytając/przeglądając książeczki,leżąc i słuchając bajki opowiadanej/czytanej przez wychowawcę itd.

___

Tymczasem przedszkolehighfive.pl informuje rodziców o trwającej rekrutacji do naszego przedszkola, dlatego zapraszamy dzieci urodzone w latach 2013-2017.