Dzieci wróciły na basen!

Zajęcia nauki pływania na basenie należą do jednych z ulubionych naszych przedszkolaków

Zajęcia odbywają się co tydzień na basenie na os. Handlowym 4, który zlokalizowany jest obok naszego przedszkola (po drugiej stronie ulicy). Co więcej ta nowoczesna pływalnia (oddana do użytku w 2016 roku) wyposażona jest w sześciotorową nieckę. Jej  wymiary to 25m na 16 m, a głębokość od 110 do 180 cm.

To co wyróżnia ten basen to  ruchome dno (na połowie niecki regulowana głębokość 0-120 cm). Dzięki temu właśnie w basenie mogą uczyć się bezpiecznie dzieci w wieku przedszkolnym.

Jako ciekawostkę dodamy także, że ponadto basen wyposażony jest w specjalną windę. Ułatwia ona dostęp niepełnosprawnym do wody.

Na zajęcia na basenie chętne przedszkolaki uczęszczają od początku powstania przedszkola. Pod koniec pierwszego półrocza zorganizowano zajęcia otwarte dla rodziców, gdzie mogli zobaczyć na żywo pokazowe zajęcia i to, jakie efekty przyniosły zaledwie 3 miesiące pracy z dziećmi. Pozytywne zaskoczenie rodziców tym, że dzieci z chęcią przepływały basen pokazało, że zajęcia przynoszą wymierne efekty.

Zajęcia na basenie miały niestety przerwę spowodowaną COViD-19, gdyż od połowy marca do dziś zajęcia nie mogły się odbywać. Cieszymy się, że możemy znów wrócić do zajęć na basenie. Radość dzieci z zajęć na basenie i ich satysfakcja z umiejętności pływania sprawia, że cieszymy się jeszcze mocniej. Już nie możemy się doczekać kolejnych „małych” sukcesów dzieci.

Jeżeli jesteś zainteresowany nauką pływania dla swojego dziecka skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły tego, jak to wygląda w Przedszkolu High Five! Bądź aktywny na 5! 🙂