Pomiary wzrostu

Czy zastanawialiście się Państwo, czy Wasze dzieci rosną i rozwijają się prawidłowo?

W Przedszkolu High Five będziemy mierzyć regularnie Państwa dzieci (np. w celu dopasowania krzesła do wzrostu dziecka).
Przy okazji chcemy wspomnieć o ciekawej kampanii społecznej„Rosnę zdrowo”, która promowała regularny pomiar dzieci.

Problem może wydawać się bagatelizowany, ale należy wskazać, że każdy niedobór wzrostu wymaga bezwzględnej konsultacji z lekarzem. Albowiem przyczyn niedoboru wzrostu u dzieci może być wiele. Począwszy od niedostatecznej podaży substancji odżywczych (witaminy, białko i sole mineralne), poprzez choroby, które przebiegają bez zaburzeń wydzielania hormonu wzrostu jak przykładowo uwarunkowany genetycznie zespół Turnera czy też przewlekła niewydolność nerek. Dla dobra Państwa dzieci wszelkie ewentualne nieprawidłowości lepiej wychwycić możliwie jak najwcześniej.