Przedszkole to miejsce zabawy oraz nauki dla dzieci. Dla dzieci niezwykle ważne jest to, co znajduje się w przedszkolu, gdyż ma się tu dobrze czuć i miło spędzać czas, bawiąc się z rówieśnikami i pogłębiając wiedzę o otaczającym go świecie.

Aby tak było niezwykle ważna jest zabawa i służące do tego rozmaite zabawki. Nauka poprzez gry i zabawy to bowiem najlepsza droga do tego, aby dziecko szybko nabyło niezbędną wiedzę i umiejętności na tym etapie rozwoju.

W naszym przedszkolu w każdej sali znajdą się zabawki odpowiednie do wieku dziecka, które będą sprzyjały nauce. Jednocześnie przygotujemy różne zestawy, które będą się zmieniać co jakiś czas, by dzieci nie nudziły się zabawą w ciągle tymi samymi zabawkami. Pojawienie się co jakiś czas nowych zabawek będzie zaspokajać rosnącą ciekawość przedszkolaków oraz budzić ich kreatywność. Nade wszystko jednak, muszą być one po prostu atrakcyjne dla dzieci.

Zabawki odpowiednie do wieku

Dzieci od 2,5 do 6 roku życia wymagają zupełnie innych zabawek. To wbrew pozorom olbrzymi przedział wiekowy. Inne zabawki będą dedykowane dzieciom w wieku 2,5-3 lata, które np. wymagają zabawek stymulujących wyobraźnię (np. klocków drewnianych), a inne 5-6 latkom, które będą tworzyć bardziej zaawansowane konstrukcje, czy nawet jest w stanie grać w gry planszowe.

Zabawki edukacyjne

Przedszkole High Five zapewnia dzieciom zabawki edukacyjne, które pozwalają na prawidłowy rozwój dziecka. Klocki z literkami i cyferkami, puzzle, proste kolorowanki, labirynty, czy układanki sprawdzą się w tej roli doskonale.Uważamy, że zabawki muszą fascynować dzieci, aby nie nudziły się podczas zabawy. Zrobimy wszystko, by bawiły się tu znakomicie!

Kreatywność

Zestawy do kreatywnej zabawy znajdą się w przedszkolu, ale i poza nim. Dzieci mogą bowiem ćwiczyć spostrzegawczość i logiczne myślenie dzięki instrumentom muzycznym czy książeczkom magnetycznym, a także korzystać z zabawek skłaniających dzieci do ruchu- piłek, skakanek, pachołki do wyścigów, gry w klasy, paletek do gier itp.

Drewniane zabawki

Wooden puzzle pieces (Holz-Puzzle)
Źródło: Zdjęcie ilustracyjne. Autor: Marco Verch, Wooden puzzle pieces (Holz-Puzzle), https://www.flickr.com/photos/30478819@N08,(dostęp: 10.03.2019).
228/365: preschool
Źródło: Zdjęcie ilustracyjne. Autor: Genevieve, 228/365: preschool, https://www.flickr.com/photos/genevieve719/6051443729, (dostęp: 25.03.2019).