Adaptacja w Przedszkolu High Five

Moment rozpoczęcia przygody z przedszkolem to okres szczególny w życiu każdego maluszka, ale też i jego rodziców.

To czas, kiedy dzieci zostają wypuszczone z opiekuńczych skrzydeł rodziców. Jest on trudny zarówno dla jednych, jak i dla drugich. Kto wie, czy to właśnie rodzice nie przeżywają tego bardziej?

Okres adaptacji, czyli pierwszego kontaktu dziecka z nowym otoczeniem przedszkolnym jest dla nas bardzo ważny. Staramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ten etap ułatwić dziecku i rodzicom.

Nasz program adaptacyjny opieramy na indywidualnych potrzebach każdego dziecka. Adaptacja dziecka do przedszkola to proces związany z przyzwyczajeniem go do nowego miejsca i otoczenia. To okres przejściowy i trwa różnie. Zwykle od tygodnia do miesiąca. Nie narzucamy określonego czasu w jakim adaptacja powinna się zacząć i skończyć.

Każde dziecko jest inne, każde zmaga się z innymi emocjami, lękami, jest mniej lub bardziej otwarte na zmianę, nowe doświadczenia.

Są dzieci, którym wystarczy dosłownie 1 dzień wspólnego pobytu z rodzicami w przedszkolu i już bez problemu i radośnie machają rodzicom na pożegnanie i biegną do nowych kolegów, koleżanek.

Są też dzieci, którym potrzebny jest dużo dłuższy czas spokojnego oswajania nowego miejsca w bezpiecznym towarzystwie rodzica. To wynika z różnych powodów. Przykładowo z tego, czy dziecko zostawało pod opieką innych osób aniżeli rodzice, czy miało kontakt z innymi dziećmi, w tym ze swymi rówieśnikami (np. w żłobku) lub jak silna więź łączy go z rodzicami.

Proszę pamiętać, że nie ma dziecka, które by się nie zaadoptowało!!!

Przyjdzie moment, że i Państwa pociecha, zapominając o pożegnalnym całusie, z radością wbiegnie do przedszkola. Potem trudno będzie ją stamtąd wyciągnąć. 😉

Więcej o adaptacji.

___

Tymczasem przedszkolehighfive.pl informuje rodziców o trwającej rekrutacji do naszego przedszkola, dlatego zapraszamy dzieci urodzone w latach 2013-2017.