Czy wiesz, że od 86% do 98% słów wypowiadanych przez dzieci słów to wyrazy, które zasłyszały od swoich rodziców?

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju językowego. Czy wiesz, że od 86% do 98% słów wypowiadanych przez dzieci słów to wyrazy, które zasłyszały od swoich rodziców?

 

W cenionym badaniu Hart i Risley dowiedli, że dzieci z wiekiem coraz bardziej przypominały swoich rodziców, odzwierciedlając ich słownictwo i użycie języka.

 

Badanie dowiodło, że największym darem na rzecz lepszego rozwoju dziecka, jaki możemy dać naszym dzieciom, są… słowa i ich jakość. Umiejętne przekazanie myśli, wyrażenie zainteresowania tym, co dziecko chce nam powiedzieć lub opowiedzenie dziecku historyjki, są więcej warte niż pieniądze czy koneksje.

 – 26 lutego o 02:05 ePrzedszkolanka poprosiła mnie na krótką rozmowę, gdy odbierałem córkę.Okazało się, iż mała Wiktoria ciagle przezywa inne dzieci. Jak? tysa menda,pijak i alkoholik, kanalia, gruba, jełop, złodziej, menda i wrzód na zdrowymorganizmie narodu, stara pierdoła, itp. Fani pewnego serialu mogąrozpoznać te kwieciste określenia.Córka raczej nie wie, co znaczą, bo twierdzi, iż sądziła, że to zabawneprzezwiska, bo mama zawsze przy nich chichocze.Muszę porozmawiać z žoną, oficjalnie poważna urzędniczką państwową,wolnych chwilach zaś ogromną fanką serialu "Świat według Kiepskich".cb Lubię to!KomentarzeUdostępnij#0 1,4 tys.Najlepsze komentarze5 udostępnieńPiotrpanie, nie obrazaj pan dobre47

Źródło: https://demotywatory.pl/4868570/Taka-sytuacja?fbclid=IwAR0VT5DbBcX3usiFGRdost26z4WYzTSPyl8BUaDXLSfGSyRAYl6ikakTcZA