logotyp przedszkole high five

Przedszkole pozostanie nieczynne do 13 kwietnia 2020

Szanowni Państwo.

W dniu 20.03.2020 Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie na terenie Polski stanu epidemii w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, a wraz z nim dalsze całkowite zamknięcie wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. Sprawa jest poważna, czego dowodem jest zarówno sytuacja w naszym kraju, jak i na świecie.

Oznacza to, iż nasze przedszkole, jak i wszystkie inne żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie i szkoły wyższe zmuszone są pozostawać zamknięte do 13 kwietnia 2020.

Sytuacja jest bez precedensu. To, iż spotkało nas w pierwszym roku działalności stanowi dla nas nie lada wyzwanie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że niemożność skorzystania z opieki przedszkola stanowi także i dla Państwa ogromne utrudnienie. Mając to na uwadze pragniemy wskazać, iż czesne za miesiąc kwiecień zostanie obniżone o 50%.

Szanowni Państwo, zwracamy się w tym miejscu do Państwa z prośbą o rozłożenie obniżonej płatności czesnego w rozbiciu na dwa miesiące, tj. prosimy zamiast niższej płatności za kwiecień o 50%, o płatność niższego czesnego za kwiecień i za maj w wysokości obniżonej o 25% za każdy miesiąc.

Z góry dziękujemy za zrozumienie.

Mamy do wskazania jeszcze dwie informacje:

  1. W aplikacji LiveKid znajdą Państwo rozliczenie wyżywienie w marcu.
  2. Płatność za zajęcia dodatkowe nauki pływania nie będą pobierane. Nadpłata wynikła z odwołanych zajęć na basenie w marcu zostanie uwzględniona w Państwa czesnym za miesiąc kwiecień.

Załączniki z aktami prawnymi otrzymanymi od Ministerstwa Edukacji Narodowej:

2020.03.20_Kształcenie na odległość_nowe regulacje prawne MEN.DOCX

Rozporządzenie MEN nowelizacja-COViD-19 (art 30b.)pdf

Uzasadnienie do rozporządzenia zmieniającego 30b.pdf

Rozporządzenie MEN COViD-19 art. 30c.pdf

Uzasadnienie do rozporządzenia art. 30c.pdf