O nas

Przedszkole „High Five” mieści przy Osiedlu Kolorowym 9E w Krakowie. Przedszkole znajduje się na parterze wolnostojącego budynku usługowym. Do nauki oraz zabawy dla przedszkolaków zaadaptowaliśmy przestrzeń liczącą około 270 m2.

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego chcemy wskazać, że jako rodzice również szukaliśmy dobrego przedszkola dla naszych dzieci. Obserwacja i doświadczenia w tym zakresie spowodowały, że zdecydowaliśmy się na założenie własnego przedszkola.

Dlaczego wybrać nasze przedszkole?

Można wskazać szereg elementów, którymi się będziemy wyróżniać – naciskiem na zdrowie i odsmogowanym przedszkolem, zdrowym, wysokim jakościowo zdrowym wyżywieniem, naciskiem na język angielski prowadzony z pasją, dużą przestrzenią w salach dla dzieci, wyjątkowym zaangażowaniem w ich rozwoju itd. Kluczowe w tym wszystkim jest podejście i chęć stworzenia wyjątkowego miejsca, które będzie inne niż wszystkie.

Jeśli szukają Państwo przedszkola, które ma być „przechowalnią” to niestety źle Państwo trafili.  Nasze przedszkole nie ma być „przechowalnią”. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, które będzie dbać o prawidłowy wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Jest to bowiem, jak podkreślają liczne badania naukowe, kluczowy etap w życiu dziecka, w którym rozwija ono wiele nowych umiejętności i stymuluje to jego dalszy rozwój.

Dla potrzeb dzieci stworzyliśmy trzy przestronne sale zabaw, których aranżacji dokonywaliśmy w oparciu o współpracę z biurem architektonicznym mając na uwadze harmonijny rozwój dzieci. Sale mają zapewnić dzieciom miejsce, które pozwoli im skupić swoją uwagę na tym, co dla nich istotne. Wystrój nie dominuje, ale daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a zarazem stwarza warunki dla rozwoju wyobraźni, kreatywności i poczucia estetyki. Specjalna dobrana kolorystyka jest tu zatem nieprzypadkowa, gdyż wnętrza przedszkola z założenia mają dzieciom pomagać i wywoływać u nich pozytywne emocje.

Każda z sal posiada specjalny podział na odpowiednie strefy. Są przestrzenie np. do spożywania posiłków czy szeroko rozumianej działalności twórczej. Obok przedszkola znajdować będzie się mały ogródek, a tuż obok zlokalizowane są dwa ogromne place zabaw w zacisznej, pełnej zieleni części Osiedla Kolorowego. Obecność własnego ogródka oraz dwóch placów zabaw pozwala nam spędzać dużo czasu na zewnątrz oraz w pełni realizować założony przez nas wieloaspektowy rozwój dzieci w przedszkolu.

Kraków: os. Kolorowe 9 E

• przystanek Os. Kolorowe – 150 metrów (pieszo 2 minuty),
  • przystanek Os. Zgody– 350 metrów (pieszo 4 minuty),
  • przystanek Plac Centralny – 700 metrów ( pieszo 8 minut),
  • przystanek Rondo Kocmyrzowskie – 700 metrów (pieszo 8 minut),
  • przystanek Rondo Czyżyńskie – 900 metrów (pieszo 10 minut)

Tramwaje: 1, 5, 9, 10, 14, 16, 21, 22, 52, 62 i 73.

Autobusy: 103, 113, 122, 132, 142, 149, 152, 172, 174, 202, 212, 222, 232, 413, 422, 502, 572, 642, 662 i 664.

Godziny otwarcia: 7:00-18:00 (każde dziecko może przebywać w przedszkolu maksymalnie 10 godzin)

Czynne: wszystkie dni pracujące w roku z uwzględnieniem łącznie 26 dni przerwy obejmującej dni świąteczne ustawowo wolne od pracy i przerwę zimową (na okres od 23 grudnia do 1 stycznia – 10 dni) oraz wakacyjną (10 dni).

Liczba miejsc: 45