Warsztaty zoologiczne

W piątek 4.10.2019 w związku z Dniem Zwierząt przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków niespodziankę. Zajrzały do nas niezwykłe zwierzęta.

Jako, iż ważnym punktem w tym tygodniu był Dzień Zwierząt. Z tej okazji odbyły się u nas oryginalne warsztaty zoologiczne. Dzieci mogły zobaczyć kolejne obok psa i kota zwierzęta. Na dzieci czekały nie występujące w Polsce ptaszniki, karaczany, skolopendra, patyczaki, rzekotka i jeż afrykański. Warto dodać, iż zajęcia miały charakter edukacyjny i dzieci dowiedziały się m.in. ile nóg mają pająki, co jedzą jeże czy skolopendra.

To pierwsze zajęcia z cyklu zajęć zoologicznych. Łącznie odbędzie się ich 4. W ramach drugich czekać na dzieci będą m.in. skorpiony, kraby, salamandry, jaszczurki i ślimaki z Afryki. Planowo odbędą się one w grudniu. Trzecie spotkanie planujemy na luty. Czekać tu na przedszkolaki będzie np. kamelon, gekon czy agama. Na koniec w maju dzieci spotkają węże, raki, żółwie, ropuchy, modliszki i krocionogi. Dokładne terminy podamy Państwu z około tygodniowym wyprzedzeniem.